Podnikavost – dobrá, nebo špatná vlastnost?

Co vede člověka k tomu, že je podnikavej? Osobně si myslím že pud sebezáchovy, možná touha po nezávislosti… To by ale znamenalo, že je podnikavost jako vlastnost dobrá. Jenže takový tvrzení odporuje tomu, co si většina lidí o týhle vlastnosti myslí. Třeba nedávno se nám stalo něco moc zajímavýho, vlastně se nám tahle věc stává docela často. Na youtube jsme viděli, jak se vyrábí mýdlo, fakt nic složitýho, hned jsme chtěli nějaký vyrobit. Když jsme se někomu zmínili, o tom, že mýdlo vařit chceme, ťukal si na čelo. Určitě víte, o čem mluvím. Přišly otázky typu: „Proč chceš dělat mejdlo, když se dá v tesku koupit za 5Kč kus“ nebo „ Ty teď budeš mejdlo prodávat jo?“
12
No jasně, že chceme mýdlo prodávat. Proč ne? Budeme dělat něco, co nás baví a nějaký koruny na tom vyděláme. Stejný otázky byly u mýho včelaření, a asi budou i u Jitčiných korálků. Taky u medoviny, svíček…. Tahle řádka by mohla pokračovat ještě dál.  Všichni nám říkali, že kdyby byly všechny tyhle obory tak výnosný, asi by v nich podnikali všichni.
bez názvu
Tohle je přesně ten důvod, proč lidi málokdy podniknou něco novýho. Prostě si radši najdou důvod proč to, nebo tamto nejde a nehledaj důvod, jak by to nebo tamto jít mohlo.
Jíťa a já jsme se vydali jinou cestou. Chceme se živit sami. Ať už keramikou, prodejem šperků z korálků, prodejem úlů, nebo prostě prodejem čehokoli, co nás bude bavit vyrábět.
imagesQW1XN4U0
Faktem ale zůstává, že se objevilo i pár fajn lidiček, kteří nás podporujou . Třeba Pavel a Eva z Házlova, naši kamarádi. Taky Petr z Lubů, můj strejda a mimochodem supr houslař. Jirka, kámoš a ten nejlepší truhlář jakýho znám.
Díky za přečtení Jíťa a Honza

Co vy, jste podnikaví?

Piště do komentářů, nebo na: jan.hucko@seznam.cz

Advertisements

2 thoughts on “Podnikavost – dobrá, nebo špatná vlastnost?

  1. Pěkně napsané a máš pravdu! Držím palce ať to jde! Sám mám taky nápadů hodně, ale vůbec se nějak nedokážu k něčemu odhodlat. A ještě jsi mi připomněl tu výbornou medovinu, klidně bych ji někomu koupil jako dárek, až bude příležitost.

    • Děkuji. Jestli máš nápad a v hlavě realnej způsob jak nápad realizovat, tak do toho jdi a moc nad tím dál nepřemýšlej. Medovinu Ti nikdy neprodám, můžu Ti jí jenom dát. Prostě jen tak, jako kámošovi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s